Kwi272016

Kolejne 3 punkty dla lidera :)

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo. Tak kształtuje się bilans spotkań seniorów KS Międzyrzecze. Tym razem przeciwnikiem był outsider rozgrywek, Słowian Łodygowice. Spotkanie zakończyło się skromnym, patrząc na dzielący oba zespoły dystans, rezultatem 3:0.     //W rozwinięciu zdjęcia z meczu autorstwa Eweliny Folek 🙂

Przeciwnicy nie ułatwiali gry naszym graczom stawiając w polu karnym autobus i grając na czas, nawet już po straceniu bramki. Miniona kolejka przyniosła zmiany w czubie Serie B.   Rotuz Bronów przeskoczył Sokoła Zabrzeg, ale było to spowodowane pauzą piłkarzy z Zabrzega.
Przez cały mecz gracze z Łodygowic skupiali się w praktyce tylko i wyłącznie na grze defensywnej, stąd też kibicom długo nie było dane obejrzeć żadnej bramki. Dopiero w 25 minucie meczu Marcin Bebek obsłużył podaniem Radosława Folka i mieliśmy 1:0. Kolejna bramka dla KSM padła w niedługim odstępie czasu. Strzałem z dystansu bramkarza gości zaskoczył Bartosz Wajs, który nie krył radości z pierwszego zdobytego gola w barwach międzyrzeckiego klubu. W dalszej części pierwszej połowy mimo kilku dogodnych sytuacji nie padła żadna bramka. Piłkarze schodzili do szatni z dwubramkową przewagą.
Na początku drugiej połowy debiutującego w wyjściowym zestawieniu Orzechowskiego zastępuje Witkowski, który wcześniej wzbudził niemała sensację podjeżdżając pod budynek klubu Trabantem 😉 Oprócz niego od początku drugiej połowy na murawie pojawił się, po dłuższej przerwie Patryk Mikołajczyk. Druga połowa to w dalszym ciągu ataki naszych piłkarzy, jednakże bezskuteczne. Co chwila kotłowało się pod bramką rywala, ale bez efektu. W późniejszej fazie drugiej połowy trener Roman Folek wprowadził dwóch snajperów. Swojego imiennika Romana Miklera i Norberta Uchyłę. Duet ten stworzył co prawda groźną sytuację, lecz zabrakło prawidłowego wykończenia. Pod koniec meczu sprawy w swoje ręce wziął po raz kolejny Radek Folek i zdobył swoją drugą bramkę, tym razem po strzale odbitym od słupka. Tym samym doskoczył na jedną bramkę do lidera klasyfikacji strzelców B klasy Przemysława Szczyrbowskiego. Zapowiada się ciekawa wewnętrzna rywalizacja 😉