Kwi112016

„Zamek” zdobyty

W pierwszym meczu w charakterze gospodarza w rundzie rewanżowej seniorzy Klubu Sportowego Międzyrzecze podejmowali rywali  z klubu Zamek Grodziec Śląski. Spotkanie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem zostało okrzyknięte hitem kolejki. Lider mierzył się z wiceliderem. Piłkarze nie zawiedli oczekiwań nielicznie zgromadzonych kibiców i zgotowali emocjonujące widowisko.

Spotkanie zakończyło się miażdżącym zwycięstwem piłkarzy Międzyrzecza 11:3 (4:1). Pozwoliło to na osiągnięcie 4 punktów przewagi nad drugim miejscem w tabeli B klasy.

Dokonanie opisu spotkania może być problematyczne z racji ilości bramek i zdarzeń na boisku. Iście angielską pogodę, rekompensowała gorąca atmosfera na boisku o czym świadczy liczba kartek pokazanym rywalom z Grodźca, a także podyktowanych rzutów karnych. Spotkanie miało bardziej przebieg bokserskiego pojedynku niż meczu piłkarskiego. Wynik otworzył Radosław Folek strzałem przypominającym bramkę zdobytą przez Jacka Krzynówka w meczu z Realem Madryt. Piłka po odbiciu od słupka trafia w plecy bramkarza i przekracza linię bramkową. 3 szybkie wyprowadzone ciosy pozwoliły gospodarzą na spokojną grę. Utrata bramki w pierwszej połowie nie złamała morale graczy KSu, którzy dołożyli jeszcze jedno trafienie przed przerwą.

W przerwie meczu trener Folek poinstruował zawodników żeby grali rozważnie bo lepszego rozpoczęcia mieć już nie będą. Mylił się 😉  W 3 minuty po wznowieniu na koncie KS Międzyrzecze widniały dwie kolejne bramki. Mając pewny wynik trener zdecydował się dokonać zmian. Wśród wprowadzonych zawodników najbardziej wyróżnił się zdobywca hattricka Norbert Uchyła. Tym wyczynem pokazał, że jest jak wino, im starszy tym lepszy 😉  W końcowym rozrachunku bramki zdobywali: Uchyła (3), Szczyrbowski, Folek, Bebek (po 2), Moś, Kępka (po 1)

kondzio

Strzelcy bramek:
  • 9′ Folek Radosław
  • 10′ Bebek Marcin
  • 24′ Kępka Mateusz (k)
  • 42′ Moś Mateusz
  • 46′ Szczyrbowski Przemysław
  • 48′ Bebek Marcin
  • 64′ Uchyła Norbert
  • 69′ Uchyła Norbert
  • 72′ Szczyrbowski Przemysław
  • 87′ Folek Radosław (k)
  • 91′ Uchyła Norbert
  • 11:3
  • 31′ Jarco Michał
  • 71′ Skorupa Krzysztof
  • 74′ Gruszka Michał (k)