Paź302016

„Międzyrzecki” wynik młodzików.

1:3 zakończyło się dzisiejsze spotkanie 9 kolejki IV ligi okręgowej D1 Młodzik „JESIEŃ” pomiędzy KS Międzyrzecze a GLKS Wilkowice. W ostatnich tygodniach takim właśnie wynikiem kończą się mecze drużyn z logo Międzyrzecza na piersi….

W trudnych warunkach przyszło dzisiaj grać naszej drużynie, błotniste boisko, zimny wiatr, choroba kapitana i brak etatowego napastnika. Na boisku jednak młodzicy pokazali, że łatwo nie oddadzą puntów i od samego początku próbowali przedzierać się przez obronę gości. Bardzo dobrą formą błyszczał rezerwowy bramkarz Jakub Spiesz, który był pewnym punktem naszej obrony, skapitulował dopiero po stałym fragmencie gry, gdzie rośli wilkowiczanie po rzucie rożnym strzałem głową nie dali żadnych szans naszemu bramkarzowi.

img_28521

Napastnicy KS Międzyrzecze próbowali odrabiać straty, jednak widoczna przewaga fizyczna przeciwników pomagała im w skutecznej obronie własnego pola karnego. Z drugiej strony po ponownym dośrodkowaniu strzałem głową wykończył akcję jeden z zawodników GLKS i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:2.

img_28591

Druga część rozpoczęła się odważnymi atakami naszych chłopaków, po pięknym rajdzie i strzale lewą nogą kontaktową bramkę zdobył Kacper Bathelt. To dało wiarę w dobry wynik i przez sporą część drugiej połowy mieliśmy wyraźną przewagę optyczną, co nie dość, że nie przełożyło się na lepszy dla nas rezultat to jeszcze po drobnym błędzie i niepewnej interwencji naszej obrony piłkę do naszej bramki wepchnął zawodnik z Wilkowic.

W końcówce meczu szansę na poprawę wyniku miał Jakub Kobiela, który po doskonałej dwójkowej akcji z Maksem Kobędzą uderzył prosto w bramkarza. Końcowy wynik pozostał 1:3 dla GLKS Wilkowice.

To był dobry występ naszych młodzików, którzy pomimo gorszych warunków fizycznych i wyjątkowo niesprzyjającej aury pokazali, że potrafią grać na dobrym poziomie, a kilka szybkich akcji dało radość kilkunastu kibicom, którzy byli na meczu.

Za tydzień w meczu kończącym rundę jesienną nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z BKS Stal Bielsko-Biała.

img_28771

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *